דף הבית » ויזה לארה"ב? אזרחות פורטוגלית תמנע מכם את כאב הראש

מחזיקי דרכון פורטוגלי נהנים משורת הטבות ארוכה, בהן האפשרות לבקר במגוון יעדים ללא צורך בתורים ארוכים ובירוקרטיה. ואם אתם מתכננים לטייל בארצות הברית, תשמחו לגלות שעם דרכון פורטוגלי כבר לא תזדקקו לוויזה

 אז החלטתם לצאת לחופשה בחו"ל ואפילו בחרתם יעד, אבל רגע לפני הזמנת כרטיסי הטיסה ישנו עוד שלב אחד שחשוב לקחת בחשבון. עבור ישראלים רבים, בכל הנוגע ליעדים מסוימים בעולם, הדרך לנתב"ג עוברת בתור לקבלת ויזה. חלק מהמדינות אמנם מעניקות ויזת תיירים באופן אוטומטי, אבל במקרה של ארצות הברית לדוגמה, מדובר בתהליך שעשוי להתגלות כמאתגר.

מועמדים לוויזת מבקרים אמריקאית בטווח הגילים שבין 14 ל-79, יתבקשו לרוב להגיע לראיון אישי בשגרירות האמריקאית. לצורך תיאום הריאיון יהיה עליהם למלא טופס בקשה מפורט, לשלם אגרה ורק לאחר מכן לקבוע מועד. ביום הריאיון המועמדים יצטרכו להביא איתם את הטפסים, דרכון ותמונה עדכנית בפורמט שמותאם ספציפית לוויזה אמריקאית, להמתין בתור הארוך ולקוות שיקבלו את הוויזה הנכספת. נציגי השגרירות רשאים להחליט על סירוב מתן ויזה, משיקולים כאלה ואחרים.

אזרחי האיחוד האירופי? אתם יכולים לוותר על התור

עבור ישראלים, התהליך המייגע שתיארנו הוא חלק בלתי נפרד מתכנון חופשה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. כאשר גם מי שקיבל ויזה אמריקאית בעבר, צריך לחזור עליו ברגע בו תוקף הוויזה פג. ועם זאת, אצל ישראלים שהם בעלי אזרחות באחת ממדינות האיחוד האירופי, המצב הרבה יותר פשוט. בשונה ממדינות שאזרחיהן נדרשים להוציא ויזה טרם הכניסה לארצות הברית, אזרחי האיחוד האירופי שייכים למדינות שעמן מקיימת ארצות הברית הסכם ויתור ויזה. כך שבכל פעם שאזרח ממדינת האיחוד מעוניין לשוטט במנהטן, ליהנות מיופייה של סן פרנסיסקו או לנחות בלאס וגאס, מוענקת לו ויזת תייר אוטומטית. בלי תורים לשגרירות ובלי כאב ראש.

סיבה נוספת להוציא דרכון פורטוגלי

פורטוגל שייכת לאיחוד האירופי לאורך יותר מ-30 שנים, ולכן אחד מהיתרונות של אזרחות פורטוגלית הוא קבלת ויזה ללמעלה מ-180 מדינות, כולל ארצות הברית. כתוצאה מכך, ישראלים שמחזיקים בדרכון פורטוגלי יכולים לחסוך את הבירוקרטיות הנלוות לנסיעה, ולטוס לטיול בארצות הברית בראש שקט. מדובר ביתרון משמעותי לכל מי שרוצה לחסוך זמן יקר, בדגש על חיילים משוחררים. זאת מאחר שלרוב הם אינם עובדים במשרה קבועה ואינם מחזיקים בנכס – דבר שעלול לבוא לרעתם במהלך הריאיון בשגרירות האמריקאית, בכל הקשור להוכחת זיקתם לישראל וכוונתם לשוב אליה בסוף הטיול.

ולמרות שהתייחסנו עד כה בעיקר לוויזת מבקרים, כדאי להוסיף את העובדה שגם אישור עבודה בארצות הברית ניתן לבעלי דרכון אירופאי בתהליך מקוצר יותר. כך שעבור מי שרוצה לשמור על כל האופציות שלו פתוחות, מדובר ללא ספק בסיבה נוספת להנפיק דרכון פורטוגלי.

עדיין לא מימשתם את זכאותכם?

הליכי התאזרחות משתנים בין מדינה למדינה, כאשר בחלק מהמדינות המועמדים נדרשים לעבור מבחני שפה, להוכיח זיקה עדכנית למדינה או להתגורר בה מספר שנים. מאז התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי שהתקבל שנת 2015, פורטוגל היא אחת מבין המדינות יוצאות הדופן בהקשר לדרישות שהוזכרו. התיקון המדובר, שרלוונטי לצאצאי מגורשי ספרד, הופך את ההליך לקבלת אזרחות פורטוגלית לידידותי במיוחד. המועמדים אינם צריכים לדבר פורטוגזית, לעבור בחינות או לגור במדינה בפועל, ולכן מדובר באחד מהדרכונים הזרים הנחשקים ביותר כיום עבור ישראלים.

הגשת הבקשה לאזרחות פורטוגלית מיועדת ליהודים בני 18 ומעלה, נטולי עבר פלילי, שביכולתם להוכיח קשר משפחתי למגורשי ספרד. הוכחת הקשר נעשית לרוב באמצעות הוכחת זיקה לאחת מהמדינות אליהן גורשו היהודים במהלך המאה ה-15. ברשימה הזו נמצאות מדינות רבות בהן טוניס, לוב, מצרים, מרוקו, יוון, סוריה, לבנון ועוד. כך שאם אתם או בני משפחותיכם עליתם מאחת מהן, קיים סיכוי גדול שאתם זכאים לאזרחות פורטוגלית.  

ליהנות מכל אחת ממדינות אירופה

חשוב להדגיש שנוסף לכניסה לארצות הברית, דרכון פורטוגלי מקל גם על הגישה, המעבר ואפילו המגורים במגוון מדינות. מדובר בתעודת הכניסה שלכם לכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופי, החל מהולנד וגרמניה, ועד לספרד וקפריסין. המשמעות היא שמחזיקי דרכון פורטוגלי יכולים להתגורר לא רק בפורטוגל עצמה אלא גם בכל מדינה נוספת שחברה באיחוד, לעבוד וללמוד בה לרבות כל הזכויות הסוציאליות שמגיעות לאזרח האיחוד, וכמובן גם לרכוש נדל"ן. כמו כן, הדרכון מאפשר לבעליו להיכנס גם למספר מדינות שהכניסה אליהן אינה מותרת לבעלי דרכון ישראלי.

 הבית שלכם לאזרחות פורטוגלית

על אף התנאים המקלים שמציבה ממשלת פורטוגל בפני צאצאי המגורשים, מדובר עדיין בהליך שמצריך התמודדות עם בירוקרטיה מאתגרת, התנהלות מול גורמים רבים, איסוף מסמכים ותרגומם. עבור מי שאינם דוברים פורטוגזית או מתמחים במורכבותו של כל שלב, גדל הסיכוי לעיכובים ואף לסירוב בשל מחסור בניירת. עם פורטוגליס, החברה המובילה והמקצועית בישראל בתחום האזרחות הפורטוגלית, תוכלו לממש את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בלי לבזבז זמן.

פורטוגליס מאפשרת ללקוחותיה לעבור תהליך דיגיטלי אונליין, באמצעותו הם יכולים לעשות הכול מהבית מבלי להגיע למשרדים. מדובר בחברה היחידה שמציעה שירות לקוחות זמין לאורך כל היום, עם נציג אישי לכל לקוח לאורך התהליך וסניף בפורטוגל שמטפל בבקשות מול ממשלת פורטוגל. את העדכונים השוטפים בסטטוס הבקשה, יכולים הלקוחות לקבל באמצעות אזור אישי באתר.

קיבלתם אזרחות פורטוגלית? מזל טוב! הליווי של פורטוגליס לא מפסיק כאן. פורטוגליס היא גם היחידה שמציעה שירותי VIP להוצאת תעודת זהות ודרכון פורטוגלי, עם הטבות בלעדיות ללקוחות פורטוגליס ושירות להשקעות נדל"ן בפורטוגל. לאור ניסיון של כעשרים אלף לקוחות וללא אף דחיית בקשה על ידי ממשלת פורטוגל, פורטוגליס יכולה לספק את המענה המיטבי לכל שאלה. בנוסף, החברה מתחייבת שבמידה ולקוח לא זוכה לאישור מהקהילה היהודית, כספו יוחזר במלואו.  

 

נגישות