אזרחות פורטוגלית

הוצאת אזרחות פורטוגלית-אירופאית עם פורטוגליס

דף הבית » אזרחות פורטוגלית

אזרחות פורטוגלית

לפני יותר מ- 500 שנה חוקים ספרדים ופורטוגלים שמו קץ לנוכחות היהודית בחצי האי האיברי וגרמו לגירוש ההמוני של יהודי ספרד ופורטוגל.

חמש מאות שנה לאחר מכן, חוק פורטוגלי נוסף תיקן את העוול ההיסטורי ומקנה כיום לצאצאי המגורשים מהמדינות המזכות זכאות לאזרחות פורטוגלית – אירופאית.

ארצות המוצא העיקריות המזכות
באזרחות פורטוגלית-אירופאית הן:

מרוקו, אלג’יר, טוניס, לוב, מצרים, יוון, טורקיה, בולגריה,
ארצות הבלקן, סוריה, לבנון ודרום אמריקה.

מדוע דווקא אזרחות פורטוגלית?

לפני הכל, כי פורטוגל הינה אחת המדינות היפות והבטוחות עם האנשים הנעימים ביבשת (לפחות לטעמנו 😊) בנוסף, אזרחות פורטוגלית הינו אזרחות אירופאית המקנה למחזיק בו את כל ההטבות של דרכון אירופאי.
בקשת אזרחות פורטוגלית על פי החוק הפורטוגלי, בהנחה שהמבקש הצליח לבסס זיקה למגורשי ספרד, הינה פשוטה יחסית, קלה ומהירה, שאינה דורשת מגורים בפורטוגל, ידיעה של השפה, מעבר בחינות כלשהן או הוכחת ידע בקשר להיסטוריה ולתרבות הפורטוגלית. לפיכך, הינה פשוטה בהרבה מבקשה לאזרחות ספרדית, המותנית בתנאים רבים ולא פשוטים ליישום.

היתרונות למחזיקי אזרחות פורטוגלית-אירופאית

בולט - וי

אזרחות פורטוגלית:
בראש ובראשונה – אזרחות של אחת המדינות היפות, והבטוחות ביבשת בעלות תרבות ומורשת עשירים, כלכלה בצמיחה והזדמנויות קריירה, עבודה ועסקים רבות.

בולט - וי

מעבר ותנועה באיחוד האירופי:
בעלי דרכון אירופאי אינם נדרשים לאשרת שהייה באף אחת ממדינות האיחוד האירופאי ויכולים לעבור באופן חופשי בין מדינות האיחוד ללא הצגת דרכון.

בולט - וי

פטור מאשרות כניסה למאות מדינות (כולל ארה”ב):
מחזיקי דרכון פורטוגלי-אירופאי אינם נדרשים באשרה (ויזה) בכניסה לארה"ב ולרבות ממדינות העולם.

בולט - וי

עבודה ופיתוח קריירה:
אזרחות אירופאית מאפשרת לעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי ללא צורך בכל אישור מיוחד לרבות כל ההטבות הסוציאליות הרלוונטיות.

בולט - וי

לימודים והתפתחות אקדמית:
סטודנטים בעלי אזרחות אירופאית המעוניינים לצאת ללימודים לתארים ראשונים או לתארים מתקדמים, בפורטוגל או בכל אחת ממדינות האיחוד זכאים לסבסוד מלא או חלקי ללימודים באוניברסיטאות ציבוריות ברחבי האיחוד.

בולט - וי

השקעות ומיסוי:

חלק ממדינות האיחוד מעניקות הנחות במיסוי על רכישת נדל"ן ונכסים אחרים לבעלי אזרחות אירופאית.

ועוד הטבות רבות נוספות …

למה דווקא עכשיו ? ומדוע כדאי למהר בהגשת הבקשה ?

לאור התיקון הייעודי לחוקי האזרחות נפתחה לראשונה הדרך לקבלת אזרחות אירופאית ליהודים וישראלים יוצאי ארצות צפון אפריקה, הבלקן, אסיה (לרבות מדינות ערב), אשר מטבע הדברים לא היו זכאים לכזו.

אמנם לחוק הנוכחי אין תאריך תפוגה כעת ואינו כולל תנאים נדרשים נוספים (שהות במדינה, ידיעת שפה, היסטוריה וכיוב), הרי שלא לעולם חוסן ויתכן כי לאור הגידול הרב במספר בקשות האזרחות המוגשות, קיים סיכוי סביר כי החוק יוגבל הן בזמן והן בהוספת תנאי נדרשים באופן שיקשה מאד על הפונים לעמוד בהם ויהפוך את הגשת הבקשה למורכבת הרבה יותר.

בנוסף, לאור הגידול במספר הבקשות והתור הרב הקיים בבחינת הבקשות בפורטוגל, הרי שזמן ההמתנה לבדיקת בקשות שיוגשו במועד מאוחר יותר יהא מן הסתם ארוך יותר וחבל.

לכן כדאי מאד להזדרז עם התחלת התהליך – הזדמנות כזו לא תחזור !