דף הבית » תחבורה בפורטוגל

נחיתה רכה

בפורטוגל יש שלושה שדות תעופה בינלאומיים, והמגיעים מישראל נוחתים בדרך-כלל בשדה התעופה הסמוך לעיר הבירה ליסבון. אל העיר, הנמצאת במרחק של כ-8 ק"מ בלבד משדה התעופה, ניתן להגיע במגוון דרכים: אפליקציית אובר תחבר אתכם אל נהג מקומי, שיאסוף אתכם מנקודת המפגש הממוקמת מחוץ לקומת הטיסות היוצאות. ביציאה משדה התעופה תוכלו לתפוס גם מונית רגילה, אך התור למוניות בדרך-כלל ארוך (טיפ: הקפידו לוודא שהנהג מפעיל מונה). אפשרות מפנקת יותר היא שאטל – שירות העברות פרטי שימתין לכם בשדה התעופה עם שלט ועליו שמכם, במחיר מעט גבוה יותר מזה של אובר. ההרפתקנים שביניכם יוכלו להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית: אוטובוס AeroBus ייקח אתכם למרכז העיר אך כרוך בזמן המתנה שקשה לצפות אותו מראש, ולרוב לא יביא אתכם ממש עד פתח המלון. האופציה הזולה ביותר היא הרכבת התחתית – המטרו, אך הנסיעה במטרו ממושכת יחסית וכרוכה בהחלפת תחנה.

תחבורה בליסבון

הגעתם לליסבון? כאן תוכלו לרכוש כרטיס ליסבון קארד (Lisboa Card) ולהשתמש באופן חופשי בתחבורה הציבורית בעיר. הכרטיס מקנה גם הנחות או כניסות ללא תשלום למוזיאונים ולסיורים ברחבי העיר. איך מתניידים בעיר? באוטובוס, ברכבת חשמלית, ברכבת תחתית, באמצעות אפליקציית אובר או במוניות. אפשר גם להצטרף לסיור באוטובוס תיירים דו קומתי ולהגיע באמצעותו לכל האטרקציות התיירותיות בעיר.

לחרוש את פורטוגל

גם אם בחרתם לא לשכור רכב (על כך בהמשך), תוכלו להתנייד ברחבי פורטוגל בקלות וביעילות בזכות התחבורה הציבורית היעילה והמתקדמת, המגיעה כמעט לכל נקודה במדינה. התחבורה הציבורית חסכונית יותר, וגם מאפשרת להכיר את המדינה "דרך הרגליים". עם זאת, שימוש בתחבורה הציבורית מחייב היצמדות ללוחות הזמנים של הרכבת או האוטובוס ומאריך את זמן ההגעה ממקום למקום. בחלק מהמקרים תצטרכו לשלב כמה רכבות או אוטובוסים כדי להגיע אל היעד הסופי.

כדאי להכיר: הצטרפו לטרנד שכובש את אירופה > פורטוגל בקרוואן

רכבות

חברת הרכבות של פורטוגל נקראת Caminhos de Ferro Portugueses, או בקיצור CP. הרכבות מאפשרות מעבר מהיר ונוח בין הערים ליסבון, קוימברה ופורטו. ניתן לבחור בין רכבות ישירות ומהירות (Rapidos) לבין רכבות העוצרות בתחנות ביניים ביישובים קטנים ברחבי פורטוגל (Directors). בעונת התיירות הביקוש לכרטיסים גבוה, ולכן מומלץ לשריין כרטיסים מראש דרך האתר של חברת הרכבות.

 

בידקו זכאותכם לאזרחות פורטוגלית בקליק >>>

אוטובוסים

בזכות הפרטה של חברת האוטובוסים הלאומית של פורטוגל, פועלות במדינה מספר חברות של אוטובוסים ציבוריים המציעות רמת שירות גבוהה ומחירים ידידותיים. ניתן להשתמש באוטובוס כדי לנסוע ברחבי המדינה, כדי לבקר במקומות אליהם לא מגיעות הרכבות או כדי להגיע מתחנת רכבת אחת לאחרת. הנסיעה באוטובוס תהיה לרוב ארוכה יותר לעומת נסיעה ברכבת, אך המחיר דומה.

טיסות פנים

פורטוגל גדולה מישראל בערך פי ארבע, ולכן טיסות פנים הן אופציה יעילה כשרוצים לגמוע מרחקים גדולים. משדה התעופה בליסבון ניתן לעלות לטיסות פנים הנוחתות בשדות תעופה שונים ברחבי המדינה, וגם להגיע אל האיים האזוריים ואל האיים מדיירה ופורטו סנטו, בהם ניתן ליהנות מנופים הרריים ומרשימים, צמחיה טרופית ייחודית ומסלולי טיול אטרקטיביים.

רכב שכור

רכב שכור הוא האופציה היקרה אך הגמישה ביותר, והוא מתאים בעיקר כשרוצים להתרחק מאזורי התיירות המרכזיים. תשתית הכבישים בפורטוגל מצוינת, וכוללת שני כבישים מהירים החוצים את המדינה מצפון לדרום (בחלק מקטעי הכביש תתבקשו לשלם אגרה). חוקי התנועה והנהיגה בפורטוגל דומים לאלו של ישראל, אך מומלץ להתעדכן בחוקים המקומיים לפני שיוצאים לדרך.

נגישות